Twitter Facebook Vimeo Flickr
Domů » O nás

O nás

Vítejte na naši stránce!

Jsme tým mladých a nadšených lidí do cosplaye, máme přehled a rádi pomáháme cosplayerům v nesnázích.

Cílem této stránky je podpořit stávající českou cosplayerskou scénu a poskytnout jim cenné a důležité rady do začátku. Mnozí z Vás by jistě rádi vytvořili svůj první cosplay co nejkvalitnější, z dobrých materiálů a věrný předloze. Jenže často scházejí potřebné informace jak pracovat s určitým materiálem, kde se poohlédnout po zajímavých doplňcích nebo jak si správně rozvrhnout časový harmonogram výroby. Na podobné dotazy a jistě i na mnohé další najdete odpovědi právě na naši stránce. Zkušený tým cosplayerů Vám bude vypomáhat nejen osobními návody či tutoriály, ale taktéž bude překládat zajímavé zahraniční postupy a přinášet novinky z mnoha oblastí.

- – – – - - – – – -

Důležitým prvkem našeho webu je právě rozdělení na několik oblastí. Najdete zde kategorie anime, sci-fi, komiks, steampunk, hry a harajuku. Jedním z cílů je totiž také obohatit i stávající cosplayery o zkušenosti jejich kolegů z jiných odvětví, kteří se mnohdy setkají s prací s odlišnými materiály a doplňky. Pro příklad cosplayer historického válečníka bude lépe ovládat práci s kovem, steampunker zase s kůži a anime cosplayer třeba s led podsvícením. Byla by pak určitě velká škoda, kdyby takové informace zůstaly “uzavřeny” jen v určitém okruhu lidí. Proto se snažíme zaměřit na cosplayerskou scénu celoplošně s důrazem na různorodost. Do budoucna tak určitě není vyloučené rozšíření kategorií o nová odvětví. Mimo návody budeme také pravidelně přinášet novinky z výše zmíněných fandomů od nás i ze světa, recenze vybraných akcí a občasně i rozhovor s důležitou osobností.

- – – – - - – – – -

Dalším neméně podstatným prvkem je seznam událostí, kde bude možné dohledat různé cony, srazy, přednášky a další akce týkající se cosplaye. Mnozí z Vás se díky tomu jistě dostanou k různým akcím, o kterých by se běžně sotva doslechli. Což je jeden z dalších cílů našeho webu a to propojit různé kategorie cosplayerů mezi sebou. Velmi rádi pak uvidíme, když se na velkých zaběhlých cosplay akcích začnou objevovat i méně známe cosplaye či kostými z příbuzných odvětví.

- – – – - - – – – -

Velmi úzce spolupracujeme s komunitou Czech con & cosplay photo a budeme jim vypomáhat hostováním fotek na našem Flickr účtu. Rádi bude do budoucna navazovat i další spolupráce s jinými, o cosplay se zajímajícími subjekty. Dále bychom rádi zmínili, že tento web vznikl za velké podpory sdružení Brněnští otaku a tímto jim ještě jednou velice děkujeme. Závěrem už bych vám jen rád popřál příjemné prohlížené a spousty načerpaných informací!

Za web tým Filip Blažek