Twitter Facebook Vimeo Flickr
Domů » Jak to funguje

Jak to funguje

Pro rychlé pochopení všech funkcí Cosplaymanie jsme sepsali několik základních informací, které by vám měly být nápomocné při procházení stránek. Najdete zde význam jednotlivých záložek, bočního menu a nebo třeba jak funguje vyhledávání.

Hlavní strana a menu

Základem hlavní stránky jsou posuvná okna s výtažkem nejnovějšího obsahu z jednotlivých sekcí – tutoriály, novinky z blogu, ze světa a aktualizace. Každé okno obsahuje pět novinek, mezi kterými je možné listovat pomocí šipek. Pokud se chcete přenést přímo do určené kategorie, stačí kliknout na nadpis okna a objeví se vám výpis všech příspěvků z dané kategorie.

V sekcích v horním menu se naopak dostanete přímo do vybraného tématu, které obsahuje mix všech příspěvků, tedy novinky z ČR a SK, novinky ze světa a tutoriály.

Přihlášení je pouze pro redaktory a editory. Na webu není možné si zřídit osobní profil či registraci.

Boční menu obsahuje v prvé řadě přehled pěti nejnovější příspěvků napříč všemi tématy – Nejnovější příspěvky. Dále potom přehled pěti nejnáročnějších a nejvíce informativních tutoriálů – Top tutoriály.

Události

Záložka události je další velmi důležitou součástí Cosplaymanie. Naleznete zde přehled všech akcí, které se alespoň nějakým způsobem dotýkají našich sekcí či cosplaye. Už nemusíte tápat a hledat informace o conech na internetu či na sociálních sítích. U nás je vše pod jednou střechou a přehledně seřazeno. Navíc se díky kalendáři dozvíte také o malých akcích, o které byste jinak jen stěží zavadili.

Kromě důležitých informací jako je čas a místo konání zde najdete také odkaz na oficiální stránku akce a možnost přidat si akci do svého kalendáře. Jedna z možností je stáhnout si .ics soubor, po kliknutí na nápis kalendář, který následně použijete v patřičném programu a nebo si můžete rovnou událost přidat do Google kalendáře jednoduchým kliknutím na nápis Google kalendář.

Poslední zajímavou možností je vyhledání trasy. Stačí do spodního řádku zadat vaši adresu a po kliknutí na ikonku silnice se vám v Google mapách otevře hned několik návrhů doporučených tras.

Vyhledávání

V pravé části horního menu můžete najít políčko pro vyhledávání. Jednoduše zadejte požadovaný výraz a následně budou dohledány všechny příspěvky, které toto slovo obsahují. Takto můžete snadno dohledávat informace a dostat se třeba ke konkrétním druhům tutoriálů. Pokud by vás zajímalo například šití, stačí zadat slovo do vyhledávání a vyběhnou vám všechny příspěvky obsahující slovo šití. Pod každým tutoriálem je pro lepší hledání uveden soupis hesel, které vyjadřují techniky práce či použité materiály.

Stránka příspěvku

Na stránkách jednotlivých příspěvků můžete dole pod textem najít ikony pro sdílení obsahu na sociálních sítích.

V dolní části příspěvku je potom okno s informacemi o autorovi, jeho další příspěvky a odkazy na autorovy osobní sociální sítě.

Diskuze k jednotlivý příspěvkům na webu není zavedena. Komentovat příspěvky můžete na sociálních sítích, kde se budou pravidelně objevovat odkazy na nově přidaný obsah.