Twitter Facebook Vimeo Flickr
Domů » Blog » Star Wars Celebration se probouzí

Star Wars Celebration se probouzí

Tento víkend je pro Star Wars fanoušky víkendem svátečním. V kalifornském Anaheimu se totiž od čtvrtka 16.4. koná ta největší Star Wars akce, jaká se pořádá – výhradně Star Wars con – Star Wars Celebration 2015. Akce začínala v 10 AM PST (19.00 našeho času) a potrvá až do neděle. A nutno dodat, že se začalo ve velkém.

panel

1

Hned první zahajovací panel se týkal výhradně nové nadcházející filmové epizody Star Wars: Síla se probouzí. Hosty tedy byli především producentka, nástupkyně George Lucase a ředitelka Lucasfilmu v jedné osobě Kathleen Kennedy a režisér nadcházejícího snímku J.J. Abrams. V průběhu se k nim připojila velká část nového i staronového obsazení, tedy Daisy Ridley (Rey), John Boyega (Finn), Oscar Isaac (Poe Dameron), Carrie Fisher (Leia), Mark Hamill (Luke), Peter Mayhew (Chewbacca), Anthony Daniels (C-3PO), R2-D2 a BB-8.

Ano, i R2 a jeho nový kamarád BB-8 se dostavili na pódium. Skuteční pojízdní a plně funkční droidi, kteří byli využiti při natáčení. Stavitelé R2, Lee a Oliver, si se svým droidem užili svých několik minut slávy na pódiu. Jde totiž o fanoušky, členy R2-D2 Builder’s Club, kteří byli pro svou šikovnost během Star Wars Celebration Europe II osloveni Lucasfilmem, aby droida pro natáčení vyrobili. Rotující BB-8 pak otevřel údivem nejedna ústa fanoušků přítomných v sále i u monitorů, kinopláten a obrazovek. Celá událost byla a je totiž živě streamovaná, takže hlavní panely, oznámení, rozhovory s herci aj. neuniknou ani lidem na druhém konci světa.

r2_bb

2

Stavitelé droidů si tedy přišli na své, ale co cosplayeři? Už od rána po internetu kolovalo foto nového stormtroopera z conové brožury, a i v průběhu tohoto panelu fanoušci mohli jásat nad množstvím fotografií z natáčení, kde samozřejmě spatřili nejeden nový kostým a postavu. To však ještě netušili, že předvojem slavnému původnímu obsazení bude rovnou desítka těchto novým stormtrooperů ve své plné kráse. Fanatické nadšení nakonec dostoupilo vrcholu v závěru panelu, kterým bylo jak jinak než uvedení nového, druhého teaseru.

new_chars

3

Ale tímto panelem den zdaleka nekončil a fanoušci/cosplayeři na síti brzy třeštili oči na monitory znovu, jakmile se začaly objevovat fotky jejich kolegů z místa – fotky kostýmů z teaseru ze všech úhlů. Tyto ve filmu použité kostýmy a propriety jsou totiž v prostorách conu vystavené. Lucasfilm moc dobře ví, jak své věrné fanoušky potěšit. Mnohé z nich jsou již vyráběny a budou prodávány společností ANOVOS. V prostorách tohoto vystavovatele jsou také některé již k vidění.

new_storms

4

Pro každého Star Wars fanouška zkrátka velkolepý začátek akce, kde se takovýchto překvapení, oznámení a novinek týkajících se nového Star Wars filmu předpokládá ještě mnoho. Takže jste-li fanouškem Star Wars nebo jste jen zvědaví na novinky ohledně nového filmu, tento víkend rozhodně sledujte oficiální Star Wars kanály a sociální sítě, protože tahle sváteční jízda teprve začíná.

Bossi

About Bossi

Sci-fi, fantasy, komiksový a hlavně Star Wars fanoušek a cosplayer s nadšením pro psaní.