Twitter Facebook Vimeo Flickr
Domů » Blog » 30. Harajuku Fashion Walk

30. Harajuku Fashion Walk

Harajuku fashion walk (HFW) byl ve svých začátcích jen dalším z mnoha srazů, nebo spíše procházek, mladých lidí v rušných ulicích Harajuku. Postupem času se ale tyto procházky o pár účastnících proměnily v pořádné průvody. Díky účastníkům z mnoha zemí (ti tvoří průměrně jednu třetinu frekventantů) má HFW punc mezinárodního setkání. Cílem této akce je rozzářit ulice Harajuku a být příležitostí pro mnohé fanoušky Harajuku módy, kde mohou být sami sebou a zároveň potkat nositele jiného módního stylu. Nejen mezinárodní, ale i mezi-substylová akce, dalo by se říct. Decora, lolita, fairy-kei, visual-kei, dolly-kei… nezáleží na vašem oblečení, vítáni jsou všichni.

Harajukuwalk22

1

Harajuku walk se rozšířila i mimo hranice Japonských ostrovů např. do Singapuru, Los Angeles, New Yorku, Paříže nebo Baltimore. (Otázka do pléna, uchytla by se HFW i u nás v ČR?)

Nepravidelně několikrát do roka se účastníci sejdou v neděli ve dvě hodiny odpoledne před Takeshita stanicí, aby vyrazili na dvouhodinovou procházku po Harajuku. Následuje afterparty např. v podobě pikniku nebo jsou zarezervovány vnitřní prostory s připraveným občerstvením, hrami apod.

Úplně první Harajuku walk byla akcí módní značky 6%DOKIDOKI a čítala 20 účastníků. Postupem času se toto číslo několikrát zvýšilo, v květnu roku 2011 Fashion walk navštívilo již 100 fanoušků Harajuku módy. Průměr je 50-100 lidí na akci a to až do dnešních dnů.

Výraznou ikonou je Junnyan, který zasvětil většinu svého života Harajuku módě a v posledních letech  je i organizátorem Harajuku walk. Zároveň je i basistou v j-rockové skupině Broken Doll.

junnyan

2

Poslední HFW se konala 29.3.2015, ale pojďme se podívat na tu předposlední s datem 22.2.2015. Jednalo se o 30. ročník, který byl neméně barevný a zábavný jako ty předchozí.

Záznam 30. Harajuku Fashion Walk v Tokyu

Zdroj: harajukukids.com, Junnyan, internet

Reina

About Reina

Návrhářa kostýmů, lolita a Harajuku módních kousků na plný úvazek. Šije, píše povídky, kreslí komixy, cestuje po akcích a celkově se snaží o propagaci Harajuku módy.

Podobné příspěvky